Sedinte ale Consiliului Local S2

Ordine de zi si inregistrari

Ordine de zi + Înregistrare ședință extraordinară din 20.12.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
44 proiecte în total (doar 39 de proiecte prezentate împreună cu ordinea de zi anunțată vineri 15.12; lipsesc proiectele 23,24,28,30,31)
6 proiecte -> comisia învățământ, cultură, sport
12 proiecte -> comisia urbanism
10 proiecte -> comisia juridică
3 proiecte -> comisia socială
17 proiecte -> comisia buget
1 proiect -> comisia ecologie
2 proiecte -> comisia comerț

Programul comisiilor de specialitate:
– luni (18.12) 16:30 -> comisia învățământ, cultură, sport
– marți (19.12) 15:30 -> comisia de transparență
– marți (19.12) 16:00 -> comisia buget
– marți (19.12) 16:00 -> comisia juridică
– miercuri (20.12) 15:00 -> comisia socială
– miercuri (20.12) 15:00 -> comisia ecologie
– miercuri (20.12) 15:00 -> comisia comerț
Obs: comisia de urbanism s-a ținut în avans pe 11.12.2017 (luni) și toate cele 12 PUD-uri au fost avizate favorabil.

***

ordine-de-zi-sedinta-extraordinara-20_12_2017

***

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.10) din 05.12.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
25 proiecte în total (doar 26 de proiecte prezentate împreună cu ordinea de zi)
1 proiect -> comisia învățământ, cultură, sport
18 proiecte -> comisia urbanism
3 proiecte -> comisia juridică
2 proiect -> comisia socială
2 proiecte -> comisia buget

Programul comisiilor de specialitate:
– luni (04.12) 16:00 -> comisia buget
– luni (04.12) 16:30 -> comisia juridică
– luni (04.12) 17:00 -> comisia învățământ, cultură, sport
– marți (05.12) 12:30 -> comisia urbanism
– marți (05.12) 13:00 -> comisia socială

.

00-ordine-de-zi-comisii-cls-2

***

Ordine de zi + Înregistrare ședință extraordinară din 24.11.2017 a CLS 2

ora 14 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
2 proiecte în total:
2 proiecte -> comisia învățământ, cultură, sport
2 proiecte -> comisia buget

Programul comisiilor de specialitate:
– marți (21.11)) ora 16.30 -> comisia învățământ, cultură, sport
– joi (23.11) ora 16 -> comisia buget

00-ordine-de-zi-sedinta-extraordinara-24-11-2017-ora-14-00

.
***
.

Ordine de zi + Înregistrare ședință extraordinară din 13.11.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
21 proiecte în total (doar 20 de proiecte prezentate împreună cu ordinea de zi)
8 proiect -> comisia învățământ, cultură, sport
9 proiecte -> comisia juridică
6 proiecte -> comisia buget

Programul comisiilor de specialitate:
– joi (09.11) ora 15 -> comisia buget
– vineri (10.11) ora 10 -> comisia juridică
– vineri (10.11) ora 11 -> comisia ecologie
– vineri (10.11) ora 13 -> comisia învățământ, cultură, sport

00-ordine-de-zi-comisii-cls2

***

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.9) din 02.10.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
33 proiecte în total (doar 26 de proiecte prezentate împreună cu ordinea de zi)
1 proiect -> comisia învățământ, cultură, sport
10 proiecte -> comisia urbanism
9 proiecte -> comisia juridică
1 proiect -> comisia socială
11 proiecte -> comisia buget
1 proiect -> comisia transparență

Programul comisiilor de specialitate:
– marți (26.09) -> comisia învățământ, cultură, sport
– miercuri (27.09) 16:00 -> comisia urbanism
– miercuri (27.09) 16:30 -> comisia comerț
– miercuri (27.09) 17:00 -> comisia juridică -> luni (02.10) 15:00
– joi (28.09) 14:30 -> comisia socială
– joi (28.09) 16:00 -> comisia buget
– vineri (29.09) 16:00 -> comisia transparență

 

00-ordine-de-zi-sedinta-ordinara-02-10-2017-ora-16-00

 

Înregistrarea ședinței:

 

***

analiza-rectificare-bugetara-primaria-sector-2-sedinta-cls2-2-oct-2017

 

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.8) din 04.09.2017 a CLS 2 (reprogramată din 1.09.2017)

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13
14 proiecte în total (2 amendamente anunțate ulterior comunicării ordinii de zi)

10 proiecte -> comisia juridică (nr. 2-7, 10-12, 14)
2 proiecte -> comisia buget (nr. 7, 13)
2 proiecte -> comisia protecție socială (nr. 7, 8)

 

00-ordine-de-zi-comisii-cls2-sedinta-ordinara-04-09-2017

 

Înregistrarea ședinței:

 

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.7) din 02.08.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13

12 proiecte în total (proiectul nr.11 nu este publicat)

9 proiecte -> comisia juridică (nr. 2-4, 6-11)
6 proiecte -> comisia buget (nr.  2-4, 6, 11, 12)
1 proiect -> comisia învățământ, cultură, sport (nr. 5)
Programul comisiilor de specialitate:
– luni (31.08) 15:30 -> comisia juridică
– luni (31.08) 16:00 -> comisia învățământ, cultură, sport
– marți (01.08) 16:00 -> comisia buget

 

00a-ordine-de-zi-sedinta-ordinara-02-08-2017

 

Înregistrarea ședinței:

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.6) din 20.07.2017 a CLS 2

ora 16 – etajul 3, Sala Ion Luca  Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13

2 proiecte -> comisia juridică
2 proiecte -> comisia buget
1 proiect -> comisia transparență
3 proiecte -> comisia urbanism

 

Programul comisiilor de specialitate:
– luni (17.07) 16:00 -> comisia urbanism
– luni (17.07) 17:00 -> comisia juridică
– marți (18.07) 16:00 -> comisia buget
– marți (18.07) 16:30 -> comisia învățământ, cultură, sport
– marți (18.07) 17:30 -> comisia transparență

 

00-ordine-comisii-cls2

 

Lista proiectelor de pe lista suplimentară introduse fără respectarea procedurilor legale (nr. iesire  2308/19.07.2017):

0c-completare-ordine-de-zi-20-07-2017

 

Ordine de zi + Înregistrare ședință ordinară (nr.5) din 30.06.2017 a CLS 2

ora 14 – etajul 3, Sala Ion Luca  Caragiale din sediul Primăriei Sectorului 2 – Str. Chiristigiilor nr.11-13

12 proiecte -> comisia juridică
5 proiecte -> comisia buget
2 proiecte -> comisia învățământ
4 proiecte -> comisia socială
1 proiect   -> comisia pentru mediu
4 proiecte -> comisia transparență
16 proiecte -> comisia urbanism

Programul comisiilor de specialitate:
– luni 15:30 -> comisia protecție socială
– luni 16:00 -> comisia învățământ
– luni 17:00 -> comisia pentru mediu
– marți 15:30 -> comisia juridică -> miercuri 16:00
– marți 16:00 -> comisia buget
– miercuri 16:00 -> comisia de comerț + comisia IMM (întâlnirea Grupului de lucru cu Confederația Patronatului Român)
– miercuri 17:00 -> comisia transparență
– vineri 13:30 -> comisia urbanism

00-convocator-sedinta-ordinara-din-30-06-2017